نام کامل:BEYONCE GISELLE KNOWLES
اسامی مستعار:JUJU-MOTHE-BEE
تاریخ تولد: ۴ سپتامبر ۱۹۸۱٫
محل تولد: تگزاس.
شغل: خواننده، بازیگر، ترانه سرا، تهیه کننده.
قد: ۱۷۰ سانتی متر.
نام پدر:MATHEW KNOWLES—-شغل: فروشنده تجهیزات پزشکی و مدیر برنامه های بی یانسه.
نام مادر:TINA BEYONCE—شغل: طراح لباس.
خواهر:SOLANGE KNOWLES—-شغل: خواننده.
دوست پسر:GAY-Z—-شغل:خواننده.

 

Beyoncé Giselle Knowlesمتولد ۴ سپتامبر ۱۹۸۱ یک خواننده R&B ,ترانه سرا,Record Producer , هنرپیشه و طراح لباس امریکایی است .او را معمولا با اسم کوچکش یعنی Beyonce می شناسند و به این اسم معروف است.او یکی از تشکیل دهنده های گروه R&B دستینیز چایلد(Destiny`sChild) است.
اولین البوم انفرادی او "Dangerously in love" در سال ۲۰۰۳ در رتبه های بالای بیل بورد و R&B در امریکا و کانادا و انگلیس قرار گرفت.Beyonce تا به حال ۹ جایزه Grammyدریافت کرده است-۶ جایزه به تنهایی و ۳ جایزه همراه با گروه Destiny`s Child-.
Beyonce در سینما نیز موفق بوده و با حضور در فیلم"Austin powers in goldmember" که یکی از بهترین فیلم های ۲۰۰۲ بود شایستگی خود را ثابت کرد.سال ۲۰۰۶ اهنگ "CheckOn it" با قرار گرفتن در رتبه اول "100 اهنگ برتر" سومین اهنگ انفرادی او بود که این رتبه را بدست می اورد.
Beyonce در حال حاضر با رپر معروف امریکایی "Jay-z" دوست است.
Beyonce از دو فرزند دیگر خانواده بزرگ تر است.والدین او "Matthew Knowless" و "Tina Beyonce" هستند,مادر بزرگ و پدر بزرگ مادری او فرانسوی بوده اند, پدر Beyonce تصمیم می گیرد فامیلی همسر خود را به عنوان نام برای او(Beyonce) بکار برد!!
Beyonce تا ۷ سالگی در مدرسه رقص تعلیم می دید و تک خوان کلیسا بود.مربی رقص او استعداد خاصی در او دید و بطور خصوصی شاگرد ممتاز خود را در مسابقات مختلف شرکت می داد.Beyonce در این مدت در ۳۰ مسابقه محلی رقص و خوانندگی برنده شد.
Beyonce و دوست قبلی اش "Latavia Roberson" با "Kelly Rowland" و"LetoyaLuckett" ملاقات کردند.انها اهنگی برای اجرا در سالن زیبایی مادر Beyonce ساختند,بعد از اجرای اهنگ در چند جمع دوستانه,وقتی وارد "Star Search" شدند,با شکست روبرو شدند.انها نام "Girl`s Tyme" را برای خود انتخاب کرده بودند,انها در مسابقه برنده نشدند."Matthew Knowles" و "قیم قانونی Kelly" تصمیم گرفتند تا به دختران برای رسیدن به رویای خوانندگی اشان کمک کنند.پدر Beyonce شغل خود را رها کرد و به عنوان مدیر گروه شروع به فعالیت کرد.
Beyonce به عنوان یک نوجوان وارد مدرسه"بازیگری و هنرهای سمعی و بصری " در "Houston" شد و در این مدرسه استعداد خود را در موسیقی نشان داد,او بعدا به مدرسه"Alief Elsik High scholl" در "houston" رفت.

Destiny`s Child
Beyonceبااهنگ "NO ,NO, NO" که در ۱۰ اهنگ برتر بیلبورد قرار گرفت به شهرت رسید.بعد از تبلیغات و هیاهوی فراوان حول تشکیل گروه ۳ نفره جدیدی به نام "Destiny`s Child"(با اعضای اصلی "BeyonceKnowles"و"Kelly Rowland"و "Michelle Williams"),این گروه برای تبدیل شدن به موفق ترین گروهPop/ R&B در اواخر دهه ۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ شروع به فعالیت کرد,۴ بار رتبه اول در "100 Billboard",چندین بار قرار گرفتن درtop10و ۲ بار بدست اوردن رتبه اول در بهترین البوم,از موفقیت های گروه است.همچنین گروه در بیلبوردهای مختلف دیگر نیز چندین مقام اولی را کسب کرده است.گروه برای به دست اوردن طرفدلر قبل از انتشار البوم اول خود "Destiny`s Child" یک تور برگزار کرد.
مدیریت گروه توسط "Matthew Knowless" پدر Beyonce انجام می شد,او از موثرترین افراد در موفقیت Beyonce به حساب می اید و Beyonce او را الگوی خود می داند.
البوم اول انان در ۱۹۸۸ که توسط "Wyclef Jean" و"Jermaine Dupri" تولید شده بود فروش موفقیت امیزی داشت,اهنگ "NO,NO,NO" در این البوم در "100 اهنگ برتر" اول شد.
البوم دوم "destiny`s child" به نام "The Writings on the wall" در سال ۱۹۹۹ تولید شد,دو اهنگ "Bills bills bills" و " Say my name" در این البوم در رتبه اول قرار گرفتند,همچنین دو اهنگ "Bug A boo" و "Jumpin jumpin" از اهنگ های محبوب این البوم بودند,"Say my name" در Grammy سال ۲۰۰۱ برنده ۲ جایزه به عنوان "بهترین اجرای R&B" و"بهترین اهنگ R&B" شد.
البوم بعدی انها "Survivor",اثبات دیگری در موفق بودن انها در زمینه موسیقی بود, قرار گرفتن در رتبه اول"billboar 200" و "بهترین البوم R&B" در امریکا و انگلیس و کانادا,قرار گرفتن ۲ اهنگ "Independent woman"و "Bootylicious" در رتبه اول '۱۰۰ اهنگ برتر" و بدست اوردن رتبه دوم توسط اهنگ"survivor" از موفقیت های این البوم است.
اهنگ "Independent woman" در اواخر سال ۲۰۰۰ اهنگ فیلم "Charlie`s Angles" (فرشتگان چارلی)بود
اهنگ "Survivor" سومین جایزه Grammy راهم به عنوان "بهترین اجرای R&B" برای گروه به ارمغان اورد.
در سال ۲۰۰۱ Beyonce از سوی"American Society of composer,authors and publishers" به عنوان ترانه سرای سال انتخاب شد,او اولین زن سیاه پوست و دومین زنی است که توانسته این جایزه را کسب کند.
سال ۲۰۰۴ گروه تهدیداتی از سوی یک طرفدار عقده ای در "سن دیگوی" کالیفرنیا به نام "Latoya Langford" در یافت کرد که عمدتا Beyonce را مورد هدف قرار داده بود,این تهدیدها تنزل زیادی در کار گروه به وجود اورد,"Langford" به تهدیدها ادامه می داد تا اینکه بالاخره در سال۲۰۰۴ در خانه خود دستگیر شد,بعد از سه سال وقفه که Beyonce در این مدت بیشتر روی کارهای انفرادی خود تمرکز کرده بود,او برای ساخت چهارمین البوم گروه دوباره نزد kelly و Michelle بازگشت,"Destiny`s Fulfilled" در نوامبر ۲۰۰۴ بیرون امد,البوم در "Billboard 200 دوم شد,اهنگ های معروف این البوم "Lose mybreath","Soldier","Girl"و "Cater 2 U" می باشد.نام البوم "Destiny`s Filfilled" (یعنی اتمام دستینی) شاید واقعا اشاره ای به پایان گروه باشد که البته تا امروز اینگونه بوده است.
سال ۲۰۰۵ "Destiny`s Child" یک تور خارجی به نام"Destiny`s Fulfilled and Lovin` It" اغاز کرد که اسپانسر ان Mc Donald`s بود,این کنسرت ۷۰ شهر را در استرالیا و اسیا و اروپا و امریکای شمالی شامل می شد که از اوریل تا سپتامبر به طول انجامید,در ۱۳ ژوئن ۲۰۰۵ اعلام شد که گروه بعد پایان تور در سپتامبر ۲۰۰۵ منحل می شود.
در اکتبر ۲۰۰۵ گروه اخرین البوم خود به نام "#1`s" را بیرون داد که شامل همه اهنگ هایی بود که رتبه اول را بدست اورده و همچنین اهنگ های معروف و شناخته شده گروه.این البوم "Greatest Hits" همچنین شامل ۳ اهنگ جدید است که ۲ تای انها "Standup for love" و "Check On It" است,این البوم در "Billboard 200"اول شد.اهنگ"Checkon It"سومین اهنگ Beyonce است که در "100 اهنگ برتر" اول می شود.
سال ۲۰۰۵, Destiny`s child جایزه پرفروش ترین گروه دخترانه را با فروشی بیش از ۵۰ میلیون کپی از "World Music Award" در یافت کرد.

کار انفرادی Beyonce

فیلم ها

سال ۲۰۰۱,Beyonce بدون هیچ پیش زمینه ای در فیلم "A hip hopera" در کنار "MekhiPhifer" ظاهر شد.
تابستان ۲۰۰۲ در فیلم "Austin Powers in golmember" در نقش "FoxxyCleopatra" در مقابل "Mike Mayers"که نقش Austin Powers را داشت ,حضور یافت,این فیلم در "کتاب رکوردهای گینس" به عنوان پر فروش ترین فیلم کمدی ثبت شد و Beyonce هم اهنگی به نام "Work It Out" برای این فیلم خواند ,این اهنگ در انگلیس,هلند,استرالیا و ایرلند موفق بود ولی در امریکا انچنان مورد توجه قرار نگرفت.
سال ۲۰۰۳,Beyonce در فیلم "The Fighting Temlations" مقابل "Cuba Gooding Jr' قرار گرفت و برای این فیلم هم اهنگی با همراهی "Missy Elliot"."Free"و "Lyte" خواند که بر خلاف اهنگ های انفرادی خودش محبوبیت چندانی پیدا نکرد,اگر چه فیلم فروش متعادلی داشت.
Beyonce در فیلم "The pink panter" در نقش "Xania"- که در فیلم یک خواننده پاپ معروف است-در مقابل "Steve Martin" قرار گرفت,این فیلم ۱۰ فوریه ۲۰۰۶ بیرون امد و در هفته اول نمایشش, پرفروش ترین فیلم امریکا شد.
در حال حاضر نیز Beyonce مشغول انجام کار دیگری به نام "Dreamgirls" است که قرار است ۲۲ دسامبر ۲۰۰۶ بیرون بیاید.

جوایز دریافتی:

۵ بار GRAMMY AWARDS
۴ بار MTV VIDEO AWARDS
۴ بار BILLBOARD AWARDS-BRIT AWARDS.

فیلمهای وی:

Austin Powers in Goldmember (2002)
The Fighting Temptations (2003)
Fade to Black (2004)
The Pink Panther (2005)
Dreamgirls (2006)

آلبومها:

Dangerously in Love (2003)
:Me, Myself and I (2004)

* وی خواننده اصلی گروه DESTINEY`S CHILD میباشد.

*گروه دستنیز چایلد در سال ۱۹۹۰ تشکیل گردید. این گروه تاکنون بیش از ۵۰ جایزه مختلف را از آن خود کرده و ۴۵ میلیون کپی از آثارشان در سراسر جهان بفروش رسیده است.

* شاعر ترانه های گروه دستنیز چایلد نیز خود بی یانسه میباشد.

* وی صاحب یک گربه خانگی است.

* وی به عطر و ادکلن آلرژی دارد.

* وی نخستین آلبوم سولو خود را در سال ۲۰۰۳ عرضه کرد.

* اعضای دیگر گروه دستنیز چایلد به قرار زیر میباشد:

۱-KELLY ROWLAND– وی از بستگان نزدیک بی یانسه است